Kurumsal

Daha önce Birecikli restoran olarak hizmet veren restoranımız 2018 yılından itibaren siz değerli müşterilerimize Bitlisli restoran olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Güneydoğu ve Doğu anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerini siz değerli misafirlerimize sunmaktan mutluluk duymaktayız. İstanbul'un en lezzetli Lahmacunu ve birbirinden özel lezzetlerimizle siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

BİTLİS

Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Van Gölü batısında, denizseviyesinden 1550 m yükseklikte vadi içine kurulmuş ve 7000 yıllık tarihi, kültürü günümüze kadar taşımışmedeniyetler yumağıdır. Bitlis tarihi Neolotik çağdan başlayarak, Urartular, Makedonya Kralı İskender, Pers, Asur, Med, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinin kucak kucağa bütünleştiği sinesinde, engin bir tarih hazinesi saklayan, açık müze hazinesi konumunda bir ildir. Bitlis doğa zenginlikleri ile bir doğa harikasıdır. Bölgede ormanı ve sahili olan tek ildir. Soğuk suları ve temiz havası ile her dönemde bir yeryüzü cenneti BİTLİS.

 

Situated 1550 meters above sea level in a valley west of Lake Van in the Eastern Anatolia region, Bitlis is a minute of civilizations where a 7000 year old history intersects with contemporary life. Bitlis has harbored civilizatios from the start of the Neolothic age, and keep from Urartus, Great Alexander the king of Macedonia, Persian, Assyrians Meds, Byzantine Empire and Ottoman Empire. In this way this make Bitlis keep a treasure in its own and makes Billis like a aopen air musaeum. Bitlis is a natural wonder with its natural richness.